איך להישאר בריא | מרכז המשאבים למניעה

VII. גאולה

על פי סיינטולוגיה, החוויות הטראומתיות של החיים האלה וגם של תקופות חיים קודמות הם מכשול להתנהגות רציונלית והתפתחות רוחנית. המטרה של אודיטינג של סיינטולוגיה היא לשחרר את התטן מ-"המיינד הריאקטיבי", השרשראות של זיכרונות רעים, ולהביא אותו למצב שבו הוא יכול להיזכר שגאולה היא אפשרית.

השאיפה היא להביא למצב דמוי-אלוהים של OT ‏(Operating Thetan) מוחלט, שבו התטן חופשי מכל המגבלות של חיים אלה.

מעבר לגאולה האישית, סיינטולוגיה מחשיבה זאת למשימתה לנקות את כל הפלנטה שלנו וליצור ציוויליזציה חדשה שבה אין שום חוסר רציונליות, פשע או מלחמות.

כמו בדתות הודיות, בסיינטולוגיה חושבים שהאדם חייב להיות משוחרר ממעשים של העבר (ניתן להשוות זאת לקארמה בהינדואיזם ובבודהיזם), שהצטברו בשרשרת של אינספור תקופות חיים קודמות. הרעיון של גאולה בסיינטולוגיה כולל את החיים האלו וגם את החיים בתקופות חיים מעתה ואילך. היא מבטיחה בשני המקרים את הגשר לחופש המוחלט.

מעבר לגאולה האישית, סיינטולוגיה מחשיבה זאת למשימתה לנקות את כל הפלנטה שלנו וליצור ציוויליזציה חדשה שבה אין שום חוסר רציונליות, פשע או מלחמות. במונחים של סיינטולוגיה מילה נרדפת לגאולה היא "הישרדות". זה כולל את החיים הנוכחיים ואת תקופות החיים מעתה ואילך. הפעולה של אודיטינג והאי-מיטר שבו משתמשים בזמן אודיטינג, עוזרים לאדם למצוא את זהותו האמיתית והמקורית.

VIII. כנסיית הסיינטולוגיה
הורד את הספר הלבן