תקנון הסיינטולוג דורש שכל סיינטולוג יתחייב להועיל אחרים:

כסיינטולוג, אני מתחייב לקיים את תקנון הסיינטולוגיה לטובת הכלל. ...להשתמש במיטב הידוע לי על סיינטולוגיה, כמיטב יכולתי; כדי לעזור למשפחתי, לחבריי, לקבוצות ולעולם. ...כדי להפוך את העולם הזה למקום שפוי יותר וטוב יותר.

ארגוני סיינטולוגיה וחברי הקהילה שלהם הוציאו לפועל ותמכו במיזמים הומניטריים רבים ותכניות לשיפור חברתי. כאשר יש צורך לסייע בשיפור מצבים, ארגון הסיינטולוגיה והחברים מטים שכם. היקף הפעילויות הוא בלתי מוגבל – מדאגה לסביבה עד להקדשת תשומת לב לקשישים וגיוס כספים למטרות צדקה בעלות ערך.

במיוחד, ההרס העולמי והאומללות האנושית שנגרמים בגלל השימוש בסמים, בערות והתדרדרות מוסרית – שלא לדבר על אסונות טבע ועל אסונות מעשה ידי אדם. הם מאיימים לקרוע לגזרים את המארג החברתי, ובאזורים רבים בעולם תחלואי החברה הללו כבר חוללו נזק בלתי הפיך.

הדבר שחסר באופן בולט במאבק נגד התרחישים האפוקליפטיים האלה הוא פתרונות אפקטיביים. למטרה זו, במשך עשרות שנות מחקר על המיינד והנפש, ל. רון האברד, המייסד של דת הסיינטולוגיה, פיתח שיטות שבאמצעותן ניתן לטפל במשברים שמאיימים על עולמנו.

כדי ליישם פתרונות אלה, הוקמו מרכזים קבועים שפועלים בתור ״תחנות כוח״, שיניעו את הגלגלים בקנה מידה נרחב בשם מוסריות, אוריינות, מניעת השימוש בסמים וגמילה.

כמו כן, וכדי לממש את היעד ההומניטרי הרחב יותר של סיינטולוגיה, הארגון הפיק כלי מולטימדיה קלים להשגה, נטמעים בקלות וניתנים לחלוקה מהירה, כדי להגביר את המודעות של מיליוני איש, ללמד אותם ולרתום אותם לפעילות.

המטרה היא גם נועזת וגם שאפתנית: לפתור את תחלואי הפלנטה ולעצור התדרדרות תרבותית הדרגתית, כל זה בזמן שמרוממים את החברה על‑ידי החדרת ערכי מוסר המשותפים לרבים. התכניות, שמבוססות על עשרות שנות ניסיון, תורמות לשינוי חיובי אצל אינדיבידואלים, קהילות, ולמעשה לאומות שלמות. בין אם זה מיזם עממי או יישום רשמי, התכניות האלו משפרות מצבים במידה רבה, ולכן הביקוש עבורן הולך וגדל עשרת מונים.

כל קמפיין מבוסס על ההנחה שחינוך הוא אבן הפינה ליצירת שינוי. הם מראים שרק כשבאמת נותנים לאנשים את המידע, הם יכולים לקבל החלטות לטווח הארוך לחיות חיים ללא סמים, אתיים ובכבוד, בהרמוניה עם יקיריהם ושכניהם.

בהשראת מילותיו של ל. רון האברד, ש‑״אדם הוא בעל ערך רק במידה שבה הוא יכול לשרת אחרים,״ נוטלים סיינטולוגים אחריות לא רק על עצמם ועל משפחתם, אלא גם על הקהילה בכללותה. הם תומכים בתכניות האלו בהתלהבות כדי שהן יהיו זמינות לכולם. חלק זה נותן סקירה שמעידה על האפקטיביות של התכניות, כפי שהיא באה לידי ביטוי בקשת רחבה של יחידים ומוסדות שהפיקו תועלת משמעותית מהתוצאות.

השתתפות ושיתוף פעולה במיזמים אלה רצויים ומתקבלים בברכה מכל מי שמעוניין לשפר מצבים עבור עצמו ועבור אחרים, עם ההתכוונות והחזון שההשפעה שתתרחש כתוצאה מזה תגיע לכל פינה של כדור הארץ – ויום חדש יזרח על תרבויות בכל העולם.

הורד את הספר הלבן