ועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR), ארגון התנדבותי ללא כוונת רווח המפקח על תחום בריאות הנפש, הוקם על-ידי ארגון הסיינטולוגיה בשנת 1969 והוא מסור לחיסול התעללויות הפסיכיאטריה ולוודא שהמטופלים מוגנים. CCHR תמכה בחקיקה של יותר מ-160 חוקים המגנים על אינדיבידואלים מיחס מתעלל או מכפייה של העוסקים בפסיכיאטריה, הדורשים הסכמה מדעת לטיפול פסיכיאטרי, שמים קץ למתן של תרופות ושוקים חשמליים בכפייה לילדים ותובעים עונשים חמורים על התעללות מינית שמבצעים פסיכיאטרים ופסיכולוגים במטופליהם.

CCHR הבינ״ל, שמשרדי ההנהלה שלה ממוקמים בלוס אנג׳לס, קליפורניה, מדריכה רשת הגנה עולמית בתחום זכויות האדם עם כ-200 סניפים על פני 34 מדינות. בין חברי CCHR נמנים רופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עורכי דין, מחוקקים, פקידי ממשל, אנשי חינוך ונציגי זכויות אזרח. ב‑CCHR הבינ״ל יש גם מוזיאון שמציג את ההיסטוריה שעיצבה מאות שנים של ברוטליות פסיכיאטרית.

CCHR מפיצה סרטים תיעודיים שחושפים את הדרכים השונות של התעללות פסיכיאטרית: ההשלכות ההרסניות של אבחון ותיוג של אינדיבידואלים ומתן מרשמים לתרופות פסיכוטרופיות (משנות חשיבה), הברית המונעת על-ידי בצע בין הפסיכיאטרים לתעשיית התרופות, היעדר המדעיות מאחורי האבחונים של הפסיכיאטריה והמקרים הרבים של סימום חיילים בשירות פעיל וחיילים משוחררים שמגדיל את מספר מקרי המוות, לא בשדה הקרב אלא כתוצאה מהתקפי לב והתאבדויות.

צפה במסרי השירות לציבור של CCHR

למידע נוסף על ועדת האזרחים לזכויות האדם והתמיכה של ארגון הסיינטולוגיה בתכניות העולמיות לחולל רפורמה בבריאות הנפש, צפה ב-:

הורד את הספר הלבן