בתור מנהיג ליחסים בין-דתיים ופרופסור לדת השוואתית הרב מיכאל שוואק מדבר על האמיתות האוניברסליות של הכתבים והתיאולוגיה של דת הסיינטולוגיה ועל מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. הוא מעביר את הרגשות שלו לגבי ארגון הסיינטולוגיה והחברים בו, כשהוא מצהיר ״הוא מלא באנשים ... שרוצים להותיר את העולם במצב טוב יותר״ ושהם ״מסורים לזכות של האדם להתקיים בבטחה, בנוסף להיותו נקי מסמים ואלכוהול״. הרב שוואק הוסיף לדבר על ״הכוח, החזון, והקשיחות וההתמדה״ של סיינטולוגיה, ומפציר בסיינטולוגים ללכת בעקבות הדוגמה של מייסד הדת ולהמשיך בעבודה שלהם ״עד שהטוב יימצא בכל מקום״.

טקסט וידיאו:

אני מתייחס לעבודות של ל. רון האברד ברצינות בתור ספרות דתית. אני מתייחס לזה מבחינה תיאולוגית באותה הדרך שבה אני מתייחס לכל מיני עדות בתוך היהדות, לכל העדות השונות של הנצרות – אז אני מתייחס לזה ברצינות.

אין לי ספק שהיא מכילה כמות עצומה של אמת אוניברסלית והיא מנוסחת בצורה שהיא מאוד יוצאת דופן כי היא מודרנית ומתבססת על ידע של תחילת המאה העשרים. היא הורכבה ונבנתה בצורה שהיא מאוד מאוד קלה לאנשים להבין, והיא לא רק עבור אנשים שאין להם השכלה פורמלית. בין אם יש לך השכלה פורמלית או אקדמית, השאלה היא, האם הידע יכול להגיע ללב שלך?

מסתבר שיש לו כישרון עצום לארגן ידע. מעולם לא ראיתי את זה אצל אף אחד. ובעבודות שלו יש דברים נפלאים שאני באמת ממליץ שאנשים יתייחסו לזה ברצינות כתיאולוגיה.

זו דת מאוד מאוד ייחודית. זו דת מודרנית. היא לא קיימת שנים רבות, אין לה חלק מהדברים שיש לדתות אחרות. לא צריך לעבור דרכה באותה הדרך.

אז לתת לאנשים כאן הזדמנות להסתכל על התופעה הרוחנית דרך עיניים אחרות, עיניים בנות זמננו בלי המטען והאשמה מהעבר, אני חושב שזה דבר מאוד מאוד חשוב בקהילה שצריכה לעבור שיפוץ עצום כדי להדביק את עצמה.

הדת הזו התפשטה במרכזים וארגונים בחמישים ומשהו שנים, מהר יותר מאשר העולם הנוצרי. זאת תופעה מדהימה שלעולם לא היתה יכולה להתרחש בלי הטכנולוגיות שיש לנו. זאת פשוט תופעה. אני בכנות חושב שכל התנועות החברתיות הטובות צריכות ללמוד מארגון הסיינטולוגיה ואיך הם מתקשרים.

הוא מלא באנשים. אנשים טובים, אנשים שאכפת להם, אנשים שאוהבים – אנשים שרוצים להותיר את העולם במצב טוב יותר. זה מה שאני עושה, אני מתעורר בבוקר, וזה הדבר שלמענו אני חי וזה מה שאני מקבל מהעבודה שלי עם ארגון הסיינטולוגיה. יש להם שפע של אנרגיה, אכפתיות בלתי נלאית, וזה פשוט זה נותן לי תקווה שאני לא צריך לעשות את הכול, שאני לא צריך להיות הפרש הבודד. שיש לי חברים, שיש לי משפחה, שיש לי אחים ואחיות רוחניים שעובדים איתי. זו הרגשה מדהימה.

ובמונחים של מה סיינטולוגיה מציעה, זה באמת חשוב. אני עובד עם סיינטולוגיה בנושא זכויות האדם בזירה הבינלאומית ויש בעיות עם זכויות האדם ממש כאן במונחים של הפרות של הדברים שקדושים לאנשים לגבי העצמי – שאנחנו בדרך כלל קוראים להן אלימות. קיימת גם בעיית סמים וסיינטולוגיה נמצאת בקו הקדמי כדי לוודא שאנשים נקיים מסמים. אז זה באמת חשוב שארגון מסוג זה שמסור לזכות של האדם להתקיים בבטחה, בנוסף להיותו נקי מסמים ואלכוהול. זה באמת דבר מעולה להקים ממש כאן ברחוב 125.

במקום שיש אנשים שעושים דברים טובים, שם אלוהים נמצא. בבקשה תעשו דברים טובים. זה כל מה שאני רוצה שסיינטולוגיה תעשה. קחו את הכוח שלה, את החזון שלה, את הקשיחות וההתמדה שלה ואל תעצרו עד שהטוב יימצא בכל מקום. זאת המתנה, אני מאמין, של. רון האברד לימד את העולם כולו.

הורד את הספר הלבן