בפתיחה החגיגית של ארגון הסיינטולוגיה המתקדם בסידני, אוסטרליה, ד״ר דיוויד בנט דיבר אל אלפי סיינטולוגים, נכבדים ואורחים שהתאספו לאירוע ההיסטורי. ד״ר בנט מדבר על ״הניצחון הדרמטי והמהפכני בבית-המשפט בשם חופש הדת״ שהוביל להחלטה החשובה בבית-המשפט העליון של אוסטרליה ב-1983 המצהירה שסיינטולוגיה היא דת. הוא מספר ש-״מה שהחל בתור מאבק למען הצדק, הוביל להחלטה שהתפשטה ברחבי העולם כדי להבטיח את הזכויות של אנשים מכל האמונות״.

טקסט וידיאו:

כשהייתי בן שמונה, מישהו אמר לי שיש מקצוע שבו משלמים לך לדבר ולהתווכח. לאחר מכן מעולם לא עלה בדעתי לעשות משהו אחר.

יש לי עכשיו ניסיון של כמעט 50 שנה בתור פרקליט ואני יכול להגיד לכם שבכל חמישים השנה האלה, אין תביעה שאני גאה בה יותר מאשר התביעה שניצחתי בה עבור הארגון שלכם ב-1983.

לפני 1983, ההגדרה המשפטית של דת באוסטרליה היתה מאוד מוגבלת. למרות שזה לא היה מאוד ברור, אחת החירויות הבסיסיות, החופש של אמונה דתית, היתה מונחת על כף המאזניים. וכך היה לנו ניצחון גדול, לא רק עבור סיינטולוגיה, אלא עבור החופש הדתי של כל הדתות.

החוקה האוסטרלית מבטיחה חופש דת, אבל אין תועלת בחופש דת, אם אינך מגדיר מה מהווה דת, וזאת המשמעות האמיתית של התביעה של סיינטולוגיה.

הטיעון שלי לבית-המשפט הגבוה מטעמכם היה מבוסס על שלושה מושגים עיקריים:

ראשית, שהאמונות של דת חייבות לכלול רעיונות ״אולטימטיביים״, כמו חיים ומוות, תפקידו של האדם ביקום ותקנון מוסרי הולם של טוב ורע.

מושג נוסף הוא שהקבוצה צריכה לתבוע זכות לאמת אבסולוטית ומקיפה.

המאפיין השלישי הוא שצריכים להיות כמה מנהגים מסורתיים של דת כגון טקסים דתיים, אירועים טקסיים והיררכיה דתית. ואם יותר לי לומר, זהו בסיס פיזיקלי. כפי שכולנו יודעים, הם בהחלט נכונים לגבי סיינטולוגיה.

הטיעון הזה בסופו של דבר, גרם לבית-המשפט הגבוה להסיר הרבה מההגבלות המשפיעות על המשמעות של הדת. ולפני כל השנים האלה, בית-המשפט הגבוה הכיר בכך שסיינטולוגיה היא דת, אחד השופטים אמר ש-״אי אפשר לעמוד בפני״ הטיעון.

מאז, בתי-דין ברחבי העולם הסתמכו על ההגדרה האוסטרלית. מספר סמכויות שיפוטיות אמריקניות שינו את הגדרותיהן, והכי חשוב, בית-המשפט העליון של בריטניה נהג לפי ההחלטה של בית-המשפט הגבוה שלנו במקום ההחלטות הקודמות של בריטניה. זהו מקרה מאוד נדיר שבריטניה נוהגת לפי החלטה אוסטרלית מאשר החלטה שלה.

ולכן, להשתתף כאן בחגיגה עם כולכם, מראה לי מה יכול לנבוע מניצחון משפטי דרמטי ומהפכני בשם של חופש דת.

היום, עם הפתיחה של המתקן היפהפה הזה, אתם קובעים את המסלול לחופש עבור כל המין האנושי.

יחי ארגון הסיינטולוגיה!

הורד את הספר הלבן